top of page
pexels-pok-rie-136301.jpg

Ivana Melichová

Ivana Melichová.jpg

Dělá mi radost inspirovat svojí životní cestou a zkušenostmi ostatní. Zdraví není samozřejmost. Civilizačních chorob je stále větší množství a u stále mladších kategorií lidí. Mám štěstí, že jsem našla způsob, jak tělu efektivně, rychle a komplexně pomáhat.

V dětství (ve 13ti letech) mi do života přišla Crohnova choroba. Vše probíhalo hodně rychle, brala jsem spousty léků, měla velmi přísnou dietu (plus alergie a intolerance potravinové), nefungovala imunita těla, nemoc mě omezovala jak fyzicky, tak psychicky. Přišlo období operací, vývod střeva, hadičky ze všech částí těla. Klasická medicína už mi nedokázala nic dalšího nabízet.

Neviděla jsem naději na zlepšení. Smířila jsem se s nějakým stavem těla a že ta omezení už musí být součástí mého života.

Po celou dobu jsem tíhla k přírodním věcem, bylinkám, různým alternativám. Od roku 2003 jsem toho vyzkoušela opravdu hodně, takže mám porovnání. Spousta věcí bylo dobrých a na chvíli pomohly, ale nic nebylo dlouhodobé a komplexní.

Došlo mi, že pokud chci v životě něco změnit, tak musím něco změnit. CHTÍT NESTAČÍ.

V roce 2008 jsem se seznámila se zelenými potravinami a zařadila je do svého každodenního jídelníčku. Od té doby si mohu dovolovat - dovolila jsem si rozšířit jídelníček (už nemám žádné potravinové omezení ani diety), dovolila jsem si sportovat...

Klasická medicína mi dávala omezení, limity, co vše nemůžu. Nyní si užívám každý den, jsem zdravá, plním si sny, mám spoustu energie.

Doporučuji lidem dál to, co sama žiju. Našla jsem způsob, jak tělu rychle a účinně pomáhat (podporovat ho), aby se cítilo lépe. V zelených potravinách vidím efektivní nástroj na cestě ke zdraví.

Mým přáním je, aby všichni, ale hlavně děti, byly zdraví a nezažívali to co já.

Nebojte si přát mít se lépe, stačí tomu vykročit naproti.

Záleží obrovsky na tom, jakým společenstvím se obklopujeme, zda je tvůrčí a okolí prospěšné. Jsem ráda, že v těchto oblastech vím, že jsem správně a jdu dobrým směrem.

S láskou, Ivana M.

Kontakt

Email: melichova.iva@seznam.cz

Tel.: + 420 723 780 011

bottom of page